28. 11. 2014
Hledáme nové motto pro házenkářský klub Dukly Praha

Házenkářský klub Dukla Praha patří k nejúspěšnějším sportovním klubům české historie.

A nejen české, protože “to jméno má pořád světový zvuk”. Dokonce má paradoxně větší zvuk ve světě, než u nás. Protože “když za hranicemi naší země řeknete házenkáři jméno Dukla Praha, tak se obdivně ukloní”.

Od svého založení v roce 1948 Dukla vychovala řadu hráčů, kteří se zúčastnili mezinárodních soutěží i Olympijských her. Jednatřicetkrát se stala mistrem české ligy házené, pětkrát byla ve finále Poháru mistrů evropských zemí a třikrát jej dokonce vyhrála.

Kotrč, Salivar, Kratochvíl, Barda, mezi jinými. To byl tým, který v roce 1984 vyhrál Evropský Pohár, obdobu dnešní fotbalové Champions League.

Nebo Filip Jícha, hráč Dukly Praha, byl v roce 2010 vyhlášen nejlepším házenkářem na světě, opakovaně získal titul Nejlepšího střelce Ligy Mistrů, nebo se stal členem All Star teamu několika evropských mistrovství.

Naší prioritou je šíření házené a jejích hodnot mezi děti a širokou veřejnost.

Házená je sport, který je považován za jeden z nejtvrdších na světě. Zároveň je při něm zapotřebí chytrosti, jakou vyžaduje málokterý jiný míčový sport.

A říká se, že když do Dukly přivedeš svého syna, tak ti z něj Dukla vychová celého chlapa. Takže nejen sportovce, ale dokáže vštípit i hodnoty, jakými jsou tým, loajalita, pokora, čest, férovost a tvrdá práce. Ne nadarmo se v Dukle říká jak na hřišti, tak v životě.

Nechceme však zůstat jen u úspěchů z minulosti. Naopak na ně chceme navázat.

Proto hledáme nové heslo, pokřik či motto, které podtrhne tradici tohoto férového a hrdého sportu v Česku a neodlučitelně se spojí se značkou HC Dukla Praha.

Motto by mělo vycházet z hrdosti, chlapskosti, makání, tradice a odkazu. Vyvolat ducha staré Dukly, ale přiblížit ho současnosti.

No a tak jako v házené vítězíme díky týmovému výkonu, rádi bychom zapojili i vás při vymýšlení této "formule".